Pillow TalkⓇ - Questions and Answers About Sleep

Questions and Answers About Sleep

Tired? Today NSF launches new site to help with excessive sleepiness

The National Sleep Foundation's new comprehensive Excessive Daytime Sleepiness resource center helps you understand a condition that is often widely misunderstood. Explore over 30 articles dedicated to explaining Excessive Daytime Sleepiness, learn how it affects your health, safety, and everyday performance, and find free patient resources.

Visit excessivesleepiness.sleepfoundation.org. Start getting the an...

Views: 943

Reply to This

Replies to This Discussion

Ампилогов

Владимир Давыдович

Фадеева ул.,

г. Краснодар, Россия, 350911

E-mail: pigolova@mail.ru

сот. тел. 8- 918-954-29-92

04 января 2013 г.

Всем читателям.

«Сновидение вредно для здоровья.

Спать на подушке вредно для здоровья».

Сизифов труд.

«Я защищаю Ваше тело, здоровье.»

Ampilogov
Vladimir Davidovich
Fadeev Str.
Krasnodar, Russia, 350911
E-mail: pigolova@mail.ru
cells. tel. 8 - 918-954-29-92
January 4, 2013

All readers.
"The dream is unhealthy.
Sleep on a pillow is harmful to health. "
Sisyphean task.
"I am protecting your body and health."

Здравствуйте читатели .

Я обращаюсь к Вам с таким пожеланием.

Я пишу Вам, что спать на подушке вредно для здоровья. Сновидение вредно для здоровья.

Я считаю, что Вы как и большинство граждан спите на подушке дома, которая лежит на кровати или на диване. Вы как и большинство граждан видите сновидения.

Я естественно не желаю и не думаю заставлять Вас изменять своим привычкам, тем более по такому важному как отдых ночью.

Я частично записал в своем обращении в заголовке письма к Вам свою позицию.

И естественно начинаю писать с такого героя, как Сизиф.

Вот что о нем пишут в интернете. Я и так думаю, что Вы это знали, без моего напоминания.

Hello readers.
I am writing to you with the desire.
I am writing to you to sleep on a pillow unhealthy. Dreaming is unhealthy.
I believe that you are like most people are sleeping on a bed at home, lying on the bed or on the couch. You're like most people you see dreams.
I naturally do not want and do not think to make you change your habits, especially on such an important night as a rest.
I partially wrote in his address in the message header to you the position.
And it is natural to start writing a hero like Sisyphus.
That's what people write on the Internet. I think you knew that, without my reminder.

Сизифов труд- нескончаемая и бесплодная работа (по имени мифического древнегреческого царя Сизифа, провинившегося перед богами и осужденного ими вечно вкатывать на гору камень, который, достигнув вершины, каждый раз скатывался обратно вниз). Отсюда выражения «сизифов труд», «сизифов камень», означающие тяжёлую, бесконечную и безрезультатную работу и муки.

Уважаемые граждане. Вы знаете математику, знаете физику.

Я так считаю, что с математикой, физикой и Вы и я сталкиваемся каждый день.

Однако мне не понятно, почему Вы продолжаете спать на кровате на подушке. Я понимаю, что это лично Ваше дело.

Sisyphean task, endless and fruitless job (after the mythical Greek king Sisyphus, offending the gods and condemned them forever wheel in the mountain stone, which reached the top, each time rolled back down). Hence the expression "the labor of Sisyphus", "Stone of Sisyphus", meaning heavy, endless and fruitless job and flour.
Dear citizens. Do you know math, you know physics.
I do believe that with mathematics, physics, and you and I face every day.
However, I do not understand why you continue to sleep on the bed on a pillow. I understand that this is your case personally.

Чего я не могу сделать, так это заставить Вас спать без подушки. Подушка это наркотик, а отказаться от наркотика ой как трудно.

Уважаемые читатели мне жалко Ваше тело, Вы заставляете его трудится круглые сутки.

Я заступаюсь за Ваше тело.

Я Вам сообщаю, что сизифов труд для Вашего тела не принесет пользу Вашему телу.

А теперь доказательства, что Вы заставляете свое тело трудится круглые сутки.

В математике и в физике все точно. Тело каждого человека построено по законам математики, по законам физики. Ваше тело знает математику, а вот Вы с точки зрения Вашего тела, уже не знаю как и собщить, но Ваше тело обижается на Вас.

Ваше тело сообщает Вам, что спать на подушке вредно для здоровье. Это сообщение выражается в сновидении. А если Вы не видите сновидение, то все равно, если Вы спите на подушке, то все равно заставляете свою тело трудится круглые сутки. Сизифов труд не в почете.

Когда Вы научитесь спать без подушки, это принесет пользу Вашему телу.

Можете прислать свои вопросы для выяснения почему спать на подушке вредно, если сами не можете понять, почему спать на подушке вредно для здоровья, руководствуясь математикой, физикой.

Уважаемые читатели начинается новый 2013 год.

Я желаю Вам понять, что спать на подушке вредно для здоровья, сновидение вредно для здоровья. Я защищаю Ваше тело, здоровье.

А как Вы отнесетесь к своему телу, это уже лично Ваше дело.

Я могу только пожелать Вам крепкого здоровья, радости и всего самого хорошего в жизни.

Наилучшие пожелания Вашим родным и близким, коллегам по работе.

С уважением.

What I can not do is get you to sleep without a pillow. Pillow is a drug, and to get off drugs oh how hard.

Dear readers, I feel sorry for your body, you get it working all day.
I stand up for your body.
I tell you that the Sisyphean task for your body will not benefit your body.
Now the proof that you get your body working around the clock.
In mathematics and physics exactly. Every person's body is constructed according to the laws of mathematics, according to the laws of physics. Your body knows the math, but you are in terms of your body, do not know how and sobschit, but your body will resent you.
Your body tells you to sleep on a bed is bad for health. This message is expressed in the dream. And if you do not see the dream, anyway, if you sleep on a pillow, it still has his body is working around the clock. Sisyphean out of favor.
When you learn to sleep without a pillow, it will benefit your body.
You can send your questions to find out why sleep on a pillow bad if they themselves can not understand why sleep on a pillow is harmful to health, guided by mathematics, physics.
Dear readers, begins a new year 2013.
I wish you to understand that sleeping on a bed is bad for health, dream unhealthy. I defend your body and health.
How do you react to your body, this is your case personally.
I can only wish you good health, happiness and all the best in life.
Best wishes to your family and friends, colleagues at work.

Sincerely.

RSS

Latest Activity

Arlene Ferdinand replied to Annie's discussion Early morning awakening
"I personally got hgh for sale from trustable site...but i can write here in open forum, sorry..."
Wednesday
jma325 posted blog posts
Oct 11

Sleep Foundation Tweets!

Events

© 2017   Created by sleepfoundation.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service